Informace pro kupující

Pokud máte zájem o koupi některého z našich děl, kontaktujte nás (viz níže).

Nenechte se odradit tím, že některá díla jsou prodána nebo rezervována. Autorský zákon nám umožňuje vytvořit 3 stejné exempláře považované za originály. Vybrané dílo tedy můžeme pro Vás vyrobit znovu.

Ceny jsou kalkulovány bez dopravného a balného. V případě objednávek nad 10 000 Kč přivezeme díla osobně, levnější zásilky pošleme na dobírku.

V případě, že máte zájem si díla prohlédnout předem, navštivte nás v naší dílně (mlýn nedaleko Vimperka). Zde můžete jednotlivé artefakty získat skutečně za výrobní cenu a neplatíte balné ani dopravné. Návštěvu mlýna navíc můžete spojit s příjemnými výlety v předhůří Šumavy.

Všechna díla jsou signované originály. Věříme, že jimi potěšíte své blízké při příležitosti narozenin, svátků, životních jubileí, nebo že poslouží jako vhodný dárek pro Vašeho nadřízeného.

Hlavní stránka

Kontaktní informace

E-mail: gallery@zenka.net
Telefon: 774 550 724
Adresa: Dagmar a Jan Ženkovi
Bezdrevská 15
370 11 České Budějovice
Skype zenkovi
Hlavní stránka

Použité techniky

Metodu tavené skleněné plastiky rozpracovali zásadním způsobem Libenský a Brychtová v druhé polovině minulého století. Velice tím přispěli k propagaci českého ateliérového skla v zahraničí a otevřeli sklu nové, do té doby netušené možnosti použití v architektuře. Profesor Libenský vychoval řadu vynikajících žáků, kteří jeho odkaz rozvíjejí. Neměli jsme bohužel to štěstí být jeho žáky, a tak jsme všechna úskalí této nesnadné metody museli překonat sami. Léta zkoušek přinesla své ovoce. Jsme rádi, že dokážeme přenášet sebemenší detaily do skla a že naše textury nevyžadují již další zásahy.

Postup je následující. Ze sochařské hlíny se vytvoří model. Připraví se jeho sádrový odlitek a v něm se vytaví olovnaté sklo (48 % PbO). Následuje proces chlazení. Výrobek se očistí a tam, kde je třeba, se vybrousí a vyleští (podstavy, plochy pro přijímání světla).

Technika fúze je založena na spékání skla. Neřeší se zde problém forem, ale je třeba se vypořádat s kompatibilitou skel, nebezpečím odsklívání a správným chlazením výrobku.

Vitráže děláme Tiffany technikou. Ta spočívá v tom, že se kraje skel obalí samolepící měděnou folií a vše se pak proletuje cínem. U zrcadel musíme být velmi opatrní, zrcadla nesnášejí kyseliny, a tak při letování používáme speciální postupy. Tiffany techniku lze kombinovat i s výše uvedenými technikami.

Hlavní stránka